محتویات سبد
(خالی)

پرداخت >>
صفحه اصلی ثبت نام انتقال وجه اینترنتی راهنمای خرید دانلود کسب درآمد توسط تحقیق سرا پروژه های رایگان لیست کامل آرشیو سایت اقلام موجود تماس با ما

iT فـنـاوری اطـلاعـات
فیزیک,ریاضی و آمار
مـهندسی شیـمی,شیمی,پـالایش
مـدیــریـت
مهندسی پزشکی ,پزشـکـی,بـهداشـت
مهندسی آب , توسعه
مهندسی صنایع,صنعت,نساجی
مکانیک,هوافضا,متالوژی,نانو
محیط زیست,نیروگاه,انـرژی
نـفت , گـاز , پتروشیمی
هنـر,گرافیک,بازیگری
کامپیوتر , شبکه
کشاورزی,امور دامی,طیور
پروژه مالی رشته حسابداری
پروژه کارآفرینی ، طرح توجیهی
پروژه آماده برنامه نویسی
بـرق,الکتـرونیک,مخـابرات
تــاریــخ,جــــغرافـیـا
تـربیـت بـدنـی,ورزش
حــقـــوق,فــقـه
حسابـداری,اقتـصـاد
خودرو سازی
دینـی,اخـلاق,فـلسفـه
روانـشناسی,علوم تـربیتی
رشته صنایع غذائی
زمـیـن شنـاسی,مـعـدن
زیست شناسی
زبـان,ادبیــات
علـوم اجتمـاعی,مشـاوره
علـوم سیـاسی,بیـن الملـل
عمران,معماری,شهرسازی
روابط عمومی ، ارتباطات

پشتیبانی سایت( پورهادی )

09361810592

ساعات پاسخگوئی

8:30 الی 15:00 ، 16:00 الی 22:30

سامانه پیام کوتاه

1293 2040 5000


آخرین به روزرسانی

آخرین به روزرسانی:صفحه اصلی / پروژه کارآفرینی ، طرح توجیهی
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

عنوان محصول :

پروژه کارآفرینی، طرح جامع توجیه فنی و اقتصادی تولید قرص آسپرین


امتیاز به این محصول
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی بد

(تعداد رای: 15)

نظرات کاربران (462 پست)

در صورتی که مایل به خرید این محصول هستید ابتدا باید آن را به سبد خرید اضافه کنید

# این محصول به صورت فایل می باشد و پس از پرداخت موفق توسط شما لینک دانلود به ایمیل شما ارسال میگردد .
# در صورتی که دارای ایمیل شخصی نمیباشید لینک دانلود در قسمت دانلود فروشگاه قرار میگیرد .
# این محصول پس از پرداخت موفق طی حداقل 30 دقیقه و حداکثر 10 ساعت آینده طبق فهرست ذیل ارسال میگردد .
قیمت: ۳۵,۰۰۰ تومان
موجود در انبار: بله

تعداد صفحات: 53 صفحه
نوع فایل ارسالی:
توضیحات: دارای اکثر فرمول های شاخصهای اقتصادی به طور جامع و آموزشی

 

توضیحات:

این طرح مربوط به سال 1389 میباشد. در این طرح روش به روز کردن قیمت ها آورده شده است و در واقع به غیر از یک طرح توجیهی اقتصادی کامل ، یک فایل آموزشی درس طرح و اقتصاد مهندسی یا همان درس کارآفرینی میباشد. در این طرح نحوه به روز کردن قیمت ها و رسم جدول CUMULATIVE  CASH FLOW (جدول در آمد و هزينه ها  براي نمودار جريان ) و همچنین رسم نمودار Discounted Cash Flow Diagram ( نمودار جریان نقدینگی ) و محاسبه NPV (ارزش خالص فعلی) و DPBP ( دوره بازپرداخت که مدت زمان لازم پس از راه اندازي طرح براي بازيابي سرمايه ثابت طرحFCIL  با انتقال کل نقدينگي به زمان صفر ميباشد ) و همچنین محاسبه محاسبه PVR که ( PVR = ∑ positive dicounted cash flows / negative dicounted cash flows ) که یکی دیگر از معیارهای سنجش قابل قبول بودن طرح است ( باید بزرگتر از 1 باشد) و همچنین محاسبه DCFROR که باز هم یکی دیگر از معیار های سنجش قابل قبول بودن طرح است به طور کامل آورده شده است.

 


 

فهرست مطالب

 

فصل اول: معرفي آسپرين:

 

1-1     . تاريخچه توليد آسپرين....................................................................................... 2

2-1     . فرمول و ساختار آسپرين.................................................................................... 4

3-1     . خواص فيزيکي و شيميايي و ترموديناميکي آسپرين................................ 5

4-1     . کاربرد هاي آسپرين    ....................................................................................... 6

5-1     . موارد منع مصرف آسپيرين............................................................................... 7

6-1     . چگونگي عملکرد آسپيرين در بدن انسان..................................................... 9

 

فصل دوم: واکنشهاي توليد آسپرين:

 

1-2     . واکنشهاي توليد آسپرين.................................................................................... 12

2-2     . بهترين روش براي توليد در مقياس بالا و تشريح بيشتر........................... 15

3-2     . مکانيسم توليد صنعتي....................................................................................... 16

4-2     . نمودار جريان فرايند (BLOCK FLOW DIAGRAM).............. 17

 

فصل سوم: بررسي توليد و مصرف آسپرين و تقاضا و بازار فروش:

 

1-3     . مصرف در جهان و ايران...................................................................................... 19

2-3     . صرفه جويي ارزي................................................................................................. 19

 

فصل چهارم: برآورد و تخمين هزينه ها:

 

1-4     . توضيحات ضروري................................................................................................ 21

2-4     . مکان طرح............................................................................................................... 21

3-4     . برآورد هزينه ها..................................................................................................... 21

4-4     . به روز کردن قيمت ها ....................................................................................... 29

 

فصل پنجم: محاسبات اقتصادي و سوددهي و رسمDiscounted Cash Flow Diagram:

 

1-5     . مرور پارامترهاي مورد نياز.................................................................................. 33

2-5     . رسم جدول در آمد و هزينه ها  براي نمودار جريان.................................. 34

3-5     . رسم نمودار DISCOUNTED CASH FLOW........................... 36

4-5     . محاسبات پارامترهاي اقتصادي......................................................................... 38

 فهرست منابع .....................................................................53


چکيده:

تنها در ايالات متحده هر سال حدود 20 هزار تن آسپرين توليد مي شود، يعني حدود 300 -قرص براي هر مرد، زن و کودک امريکايي.طي آمار گرفته شده در سال 1386 يك ميليارد و 100 ميليون قرص استامينوفن در ايران مصرف شده است و اين حاکي از پرمصرف بودن و بازار خوب آسپيرين است. آسپرين کاربرد هاي متنوعي از جمله رقيق کنندگي خون در افراد بزرگسال جهت جلوگيري از سکته قلبي و مسکن تمامي دردها و خاصيت ضد روماتيسمي دارد.

استيل ساليسيليک اسيد (آ اس آ)‌ (نام شناخته‌شدهٔ تجاري آن آسپيرين است) و داراي فرمول C9H8O4  ميباشد.

بوسيله استيله كردن عامل OH در سالسيليك اسيد ميتوان به راحتي آسپرين تهيه نمود . اين عمل توسط دو روش انجام مي شود.

روش1) سنتز آسپرين با استفاده از استيک انيدريد

روش2) سنتز آسپرين با استفاده از استيل کلريد

محسبات اقتصادي و پارامترهاي به دست آمده از هزينه ها و درآمدهاي مربوط به طرح صنعتي توليد آسپرين حاکي از سودده بودن اين طرح در ايران ميباشد.اين محاسبات و همچنين نودار نقدينگي بر اساس تخمين هزينه ها در سال 1389 با توجه به داده هاي سال 1383 شرکت توليد دارو انجام شده اند و براي همين اطلاعات هزينه اي جزء به جزء طرح و بخشهاي مختلف از ساختمان و محوطه ساژي تا هزينه هاي کارگر و پرسنل و .... به صورت کاملا عملي موجود ميباشند .


پيشگفتار:

هدف از اين پروژه بررسي جامع توليد آسپرين و هزينه هاي مختلف آن از ساختمان تا تجهيزات و نيروي انساني و .... و نيز محاسبه سوددهي و زمان بازگشت سرمايه براي سرمايه گذاران ميباشد.

در اين پروژه سعي شده است تمام آموزه هاي درس طرح و اقتصاد از جمله فرمول هاي مختلف و نمودارهاي cash flow و.... و همچنين تمام آموزه هاي دوره مهندسي شيمي در درسهاي مختلف به کار گرفته شود. زيرا واقعا در اين پروژه به اکثر درسها نياز است.

موازنه مواد و انرژي در تجهيزات و بخشهاي مختلف فرايند ، اطلاعات ترموديناميکي مواد براي طراحي تجهيزات و تعيين مشخصات فرايند ، درس مکانيک سيالات در بحث piping و و طراحي تجهيزات مزبوط به آن.درس hysys براي شبيه سازي فرآيند و aspen icarus براي sizing و هزينه تجهيزات. درس راکتور در سينيک و پارامترهاي واکنشهاي مربوط به فرآيند و انتخاب بهترين روش تهيه بر اساس واکنشها و تجهيزات و آلودگي و .... وابسته به هر کدام از واکنشها. در کل اين پروژه يک به کارگيري جامع دوره مهندسي شيمي براي يک طراحي توليد ميباشد.

همچنين در اين پروژه سعي شده است مبناي پروژه نويسي ( فونت ها ، ترتيب مطالب ، فهرست بندي ، منابع ديگر و ....) رعايت شود (بر اساس درس روش تحقيق).

از ديگر نکات اين پروژه اين است که سعي شده است با توجه به بحث آموزشي بودن آن و تحويل به استاد محترم توضيحات مختلف و گزارش فعاليت هاي مختلف انجام گرفته و روشهاي به کار برده شده نوشته شود.

در بحث توليد آسپرين مشکل ما منابع بود. چون در  SRI اطلاعات اين واحد موجود نبود. در اينترنت نيز براي واحد هاي توليد و تجهيزات آنها و کلا روش توليد در مقياس صنعتي اطلاعات موجود نبود.چون همانطور که ميدانيد اين اطلاعات جزء Licence کارخانجات محسوب ميشوند و به اين راحتي در اينترنت در معرض ديد عموم قرار نميدهند.در پايان نامه هاي دانشگاه هاي مختلف کشور نيز جستجو انجام شد چه در بخش مهندسي ، چه در داروسازي ، چه در پزشکي و چه در بيوتکنولوژي براي اطلاعات فرايندي و تخصصي مورد نياز اين طرح مطلبي يافت نشد.تنها منبع موجود براي اطلاعات فرايندي آسپرين کتاب طرحهاي کوچک شيميايي بود که با درميان گذاشتن مشکل منبع آن را استاد به ما معرفي نمودند که در اين منبع نيز کلا سه صفحه اطلاعات موجود بود.

بنابراين به ناچار مجبور به برقرار نمودن ارتباط و راهنمايي خواستن از شرکت هاي داروسازي کشور شديم .شرکتهاي مختلفي همچون ابوريحان ، مهر دارو ، ايران دارو ، سها (هلال احمر)  و .... که متاسفانه اکثر آنها پاسخ مناسبي ندادند. در نهايت توسط شرکت توليد دارو توانستيم اطلاعات به روز مربوط به اين واحد را تا حدي به دست آوريم.

بنابراين شايد تفاوت اين پروژه که آن را از ساير  پروژه ها متمايز ميسازد در اين باشد که در اين پروژه اطلاعات واقعي و به روز از يک شرکت ايراني توليدي که خودش در حال حاضر توليد کننده اين محصول است ، ميباشد  و قيمت ها به تومان و تا حد بسيار بالا واقعي ميباشند. حتي در تجهيزات قيمت ها از شرکت هاي وارد کننده به ايران گرفته شد و به روز شد.

در صورتي که همانطور که ميدانيد اطلاعات SRI مربوط به کشورهاي ديگر و نيز سالهاي گذشته است و هزينه هاي ساختمان ، کاگر و کارکنان ، تجهيزات و ..... اولا در ايران متفاوت است دوما در خود آن کشور بايد با نرخ بهره به روز شود سوما در بحث تجهيزات تجهيزات مختلف با گمرک وارد ايران ميشوند که قيمت کاملا متفاوت ميباشد . حتي براي change دلار يا واحد پول ديگر به ريال اين کار کاملا صحيح نيست که آن قيمت را با نرخ بهره و ماليات و .... در ايران به روز کنيم و سپس به ريال تبديل کنيم . چون در آن زمان ارزش پول ها متفاوت بوده است.ضمن اينکه در اين پروژه قيمت ريز به ريز بخشهاي مختلف حتي محوطه سازي و .... به صورت واقعي و عملي موجود ميباشد.

 در واقع ميتوان گفت تخمين هزينه ها در اين پروژه Detailed(or contractors) Estimate  ميباشد.مساله ديگر اين بود که با توجه به 4 نفره بودن گروه و حجيم بودن پروژه واقعا کار دشواري بود.

در فصل اول به معرفي آسپرين و خواص ترموديناميکي و فيزيکي و شيميايي  آن ، کاربردهاي آسپرين و موارد مصرف ، تاريحچه توليد ، موارد منع مصرف و فرآيند آن در بدن انسان پرداخته شده است.

در فصل دوم به مطالعه واکنشهاي توليد آسپرين پرداخته ميشود . سپس به فرآيند توليد در مقياس صنعتي پرداخته ميشود.

فصل سوم مربوط ميشود به بازار مصرف و عرضه و تقاضاي آسپيرين.در فصل چهارم تخمين هزينه هاي مختلف از جمله هزينه ثابت ، سرمايه در گردش و ..... پرداخته ميشود که توضيحات آن در بالا داده شد.

در فصل پنجم محاسبات اقتصادي و برآورد اقتصادي انجام شده است و همچنين نمودار جريان نقدينگي رسم شده است و با محاسبه پارامتر هاي مختلف از جمله دوره بازگشت سرمايه و .... روي سوددهي طرح بحث شده است.

 

آیا در رابطه با پروژه کارآفرینی، طرح جامع توجیه فنی و اقتصادی تولید قرص آسپرین سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از فرم زیر استفاده نمایید.

نام شما:

پست الکترونیک:

لطفا دقیقا مشخص نمایید در مورد محصول چه اطلاعاتی می خواهید پروژه کارآفرینی، طرح جامع توجیه فنی و اقتصادی تولید قرص آسپرین :

 
شناسه
رمز عبور
فراموشی رمز

 برای دریافت محصول ابتدا در سایت ثبت نام کنید


پرداخت آنلاین سايت تحقيق سرا توسط

انجام میشود .

 پذیرنده کلیه عابربانکهای بانکی کشور تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فروشگاه تحقیق سرا میباشد 

Designed by "Peyman Pourhadi"